OBRZEŻA MEBLOWE REHAU

Design na najwyższym poziomie

Czy będzie to pomysłowe wykończenie mebla, rozwiązanie pozwalające poprawić jego jakość czy też po prostu element funkcjonalny – pod względem wyglądu, wrażeń dotykowych i funkcjonalności obrzeża jeszcze nigdy nie były tak wszechstronne.

Obrzeża meblowe dostarczają już nie tylko wrażeń optycznych, teraz to także doświadczenia dotykowe. W ofercie REHAU występują obrzeża wykonane z najwyższej jakości materiałw, w tym PCV oraz ABS.


DREWNO. Wyraziste usłojenie, przyjemne w dotyku

Korzystając z nowoczesnych technik uszlachetniania powierzchni można stworzyć perfekcyjną iluzję - drewno o subtelnej strukturze lub z wyraźnym rysunkiem słojw.
W ramach następujących linii programowych REHAU reinterpretuje najrżniejsze gatunki drewna, tworząc obrzeża stanowiące o przytulności wnętrza.

KAMIEŃ. Design odczuwalny dotykiem, perfekcyjna imitacja kamienia

Od pewnego czasu naturalne materiały przeżywają renesans we wzornictwie meblowym. Jednak nie zawsze musi to być masywny, granitowy blat roboczy. Dekory wykorzystywane na płytach i obrzeżach były doskonalone przez lata, aby stworzyć imitacje do złudzenia przypominające rżne rodzaje kamienia. Nowe technologie uszlachetniania powierzchni umożliwiają stworzenie perfekcyjnej iluzji, także w obszarze wrażeń dotykowych.

KOLOR. Kolor ożywia przestrzeń

W kolorach i ich połączeniach tkwi ogromny potencjał. One żyją własnym życiem, mogą przyciągać i pełnić funkcję swoistego zaproszenia, budują atmosferę oraz nadają pomieszczeniom wyrazu.
Barwne obrzeża w coraz większym stopniu stają się osobnym elementem dekoracyjnym, decydując za każdym razem o charakterze zarwno mebli, jak i pomieszczeń.

INSPIRATION. Obrzeża z kolekcji Inspiration

We wspłpracy z młodymi projektantami REHAU stworzył szereg fantazyjnych dekorw. W ten sposb powstała bogata kolekcja wzornicza Inspiration. W jej ramach REHAU oferuje nie tylko obejmujący przerżne wzory repertuar dekorw akcentujących, lecz chciałby przede wszystkim dać asumpt do nowych pomysłw. Wsplnie z klientem REHAU zamienia te wizje w rzeczywistość, kierując się zasadą braku ograniczeń w zakresie wzornictwa i zastosowania. Przy kreatywnej aranżacji przestrzeni sklepowej, przy projektowaniu wnętrz, w kuchni, łazience, mieszkaniu czy biurze - dekory z kolekcji Inspiration odświeżą każdy mebel.

SZKŁO. Szkło z rolki

Szkło jako surowiec jest od zawsze nieodłącznym elementem architektury, designu i codziennego życia. Trudno też wyobrazić sobie nowoczesne meble bez przezroczystych lub przepuszczających światło szklanych drzwi i powierzchni.
Wprowadzając do oferty linię programową RAUKANTEX visions, REHAU stworzył możliwość połączenia szlachetnego wyglądu prawdziwego szkła z pozytywnymi właściwościami polimerw i w ten sposb osiągnięcia szklanego efektu rwnież na obrzeżach. Nowatorska interpretacja szklanej powierzchni przekonuje trjwymiarową głębią i realistycznym wrażeniem na łukach i cięciach.

METAL. Stylowe akcenty

Chłodne aluminium, wysokiej jakości stal nierdzewna, klasyczny chrom – metal jako materiał niezmiennie fascynuje świat projektantw. Obrzeża z linii RAUKANTEX magic umożliwiają zastosowanie stylowych akcentw w aranżacji wnętrza. Przy tym właśnie detale sprawiają, że dane rozwiązanie nabiera charakteru. Czy będą to chłodne metaliczne powierzchnie, imitujące aluminium, stal nierdzewną lub tytan, czy ciepłe odcienie jak miedź lub szampańskie złoto – obrzeża RAUKANTEX magic pozwolą zawsze uzyskać ekskluzywny wygląd.
Zakres zastosowania RAUKANTEX magic jest niemal nieograniczony - te obrzeża klasy premium stosuje się nie tylko w kuchni, ale i w biurach, gabinetach, w salonie i w sypialni, a także w samochodach i przyczepach kempingowych.

RAUKANTEX laser edge – wszystko jak z jednej bryły

Ta innowacyjna technologia umożliwia wykonanie trwałego połączenia między obrzeżem a płytą, bez spoiny i bez użycia kleju , a także zoptymalizowanie procesw produkcji.
Podczas zgrzewania obrzeża z płytą stosowany dotychczas w maszynach przelotowych agregat klejący został zastąpiony wysokowydajnym laserem lub agregatem plazmowym. Topi on polimerową warstwę funkcyjną, znajdującą się na spodniej stronie wykonanego metodą ekstruzji obrzeża, tworząc trwałe połączenie obu elementw. W ten sposb przy obrbce można całkowicie zrezygnować z zastosowania kleju i wykonać trwałe, interesujące pod względem wizualnym, funkcjonalne i bezspoinowe połączenie płyty i obrzeża.
W efekcie tego uzyskujemy wrażenie całości wykonanej z jednej bryły.

KONFIGURATOR OBRZEŻY